Kızlık zarı YIRTILMASI

 

Kızlık zarı yırtılması nasıl olur, cinsel ilişki ile olabileceği gibi yabancı bir cisim vajinaya kızlık zarının ortasındaki açıklıktan büyükse yırtılır ve doğal olarak hymen yırtılması gerçekleşip kanama olur .
Kızlık zarı yırtılması yeri yapısına, ilişkinin şekliğine ve sıklığına bağlı olmak üzere yırtılma genellikle birkaç farklı yerden olmaktadır.
Kızlık zarı yırtıldığında kan gelir mi ne kadar kan gelir ve rengi ne olur; ilk ilişkiden sonra cinselliğe arar vermeden devam edilirse yırtılmanın olduğu yerden kanama az az gelmeye devam eder
.İlk yırtılmadan 3-5 gün sonra yırtık yeri kendiliğinden nedbeleşir ve iyileşmeye başlar. Hymen yırtılmasından sonra kanama miktarı ve süresi kızlık zarının kalınlığına- yapısına - elastikiyetine ve cinsel birleşmenin şekline bağlıdır. Kızlıkzarı yırtılması sonrası aradan 12-15 gün geçtikten sonra zarın ne zaman yırtıldığını ve kızlığın bozulduğunu anlama tıbben mümkün olmayabilmektedir.
Kızlık zarının yırtıldığı nasıl anlaşılır sorusunun cevabı ise, ilişkiden sonrası kan gelmesi veya hiç kanama olmamış ise yapılacak bir doktor muayenesi ile anlaşılmasıdır. Kızlık zarı yırtıldığında kan gelir mi veya gelmez mi hymen iN yapısına şekline ve tipine bağlı olan bir sonuçtur.Kızlık zarı yırtılmasında ne kadar kan gelir ne kadar kanama ve ağrı acı olur endişesi de yine tamamen zarın şekli ve tipi ile alakalıdır.
Kızlık zarı yırtılması belirtileri nelerdir, mutlaka her kızlık zarı yırtıldığında kanama olur mu ,; hayır, her kadında ilk cinsel ilişki ile kanama olacak diye bir kural kesinlikle yoktur. Esnek kızlık zarı yapsında penisin içeri girmesine esneyerek kanama olmadan izin verirler ,bazen de kızlık zarları çok ince olduğu için yırtılan yerdeki kanlanma ve damarlar da az olduğundan dolayı fark edilmeyecek kadar az miktarda kanama olmaktadır.