KIZLIK ZARI DİKİMİ

 

Kızlık zarının dikimi bir jinekolog tarafından yapılabilen küçük bir operasyondur , kızlık onarımı teknik olarak mümkündür. Bu işleme hymenoplasti , hymen dikimi veya himenoplasti ismi de hekimler tarafından verilebilmektedir.
Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı, kadın doğum uzmanları tarafından yapılır ve bu tamir işleminin yapılıp yapılmadığını yine kadın doğum uzmanları ve adli tabipler kolaylıkla anlayabilmektedirler
Her jinekolog kendine ait değişik sebeplerden dolayı bu kızlık zarı dikimi ameliyatını yapmaz. Ayrıca kızlık zarı dikim işleminden sonra mutlaka kanama olacaktır diye bir garanti de yoktur.
Kızlık zarı dikimi yöntemleri iki şekilde teknik olarak yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi hymen dikimi olarak da adlandırılır. Cinsel ilişkiden ve evlenmeden epey süre önce , en erken 3 ay önce yapılır. Geçici kızlık zarı dikimi diğer yöntemdir ve evlenmeden 2-3 gün önce kızlık zarına konan bir geçici dikiş ile yapılmaktadır. Bunda kızlık zarı tamir edilmez, sadece kızlık zarı etrafına iplik konarak ortadaki açıklık ağ gibi kapatılır.
Kızlık zarı ameliyatı lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilen fazla kanama, ağrı ve operasyon riski olmayan ve kısa sürede , ortalama 20 dakikada tamamlanan uygulamalardır. Flep yöntemi kızlık zarı dikimi fiyatları ile geçici kızlık zarı dikimi fiyatı ücreti genellikle aynıdır.
Kızlık zarı dikimi yorum ları ve bekaret zarı dikimine tamirine ait yorumları görüşleri hikayeleri forum sayfamızda okuyabilirsiniz.