Kızlık zarı BOZULMASI Kızlık zarı bozulması belirtileri nelerdir ağrı ve kanama mutlaka olur mu, kızlık zarı bozulması nedir ne şekilde olur .
 
Kızlık zarı bozulması cinsel ilişki , vajinaya sert bir cisim uygulanması veya travma sonucu da bozulabilir. Bozulma belirtileri genellikle kanama dır fakat mutlaka kanama olacak diye bir kural yoktur.
 
ızlık zarı ilişkiye müsait, ilişki ile bozulmayan veya kanamayan kızlık zarı olarak adlandırılın bu durum halk arasında esnek kızlık zarı olarak bilinmektedir. Kadınların yaklaşık %20sinde hymen ilişkiye müsaittir ve kanama olmaz veya çok az olan kanama fark edilmez.

Kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır sorusuna cevap ise, kadının kendi kendine bozulup bozulmadığından tam emin olup anlaması mümkün değildir.Bu gibi durumlarda kadın doğum uzmanına başvuru durumunda jinekolojik muayene ile kızlık zarının yapısı, özellikle ve ilişki ile bozulup bozulmadığı kolaylıkla anlaşılmaktadır.Kizlık zari resimleri bağlantımızda kızlık zarı bozulması resimli anlatım izlemeniz görmeniz mümkündür.